Hart voor Medemblik krijgt zekerheid: AED’s van de gemeente na gebruik direct weer klaar

Als iemand een hartstilstand krijgt, telt elke minuut. Dan moet een AED klaarstaan, ook als hij kort daarvoor nog is gebruikt. Hart voor Medemblik-raadslid Evelyn Mulder wilde zeker weten dat dat in onze gemeente goed geregeld is. Het antwoord is duidelijk: dat is het. Alle 61 AED’s van de gemeente staan bovendien aangemeld bij HartslagNu.

Zo blijven de AED’s inzetbaar

  • Vast onderhoud. Het bedrijf AED-partner zorgt voor het onderhoud, de service en de jaarlijkse controle van alle AED’s van de gemeente.
  • De kast meldt zich vanzelf. In elke AED-kast van de gemeente zit een sensor. Gaat de kast open of is er een storing? Dan komt daar meteen een melding van binnen.
  • Na gebruik direct gecontroleerd. Vrijwilligers die de gemeente opleidt en de mensen bij wie een AED hangt, weten dat ze na gebruik AED-partner moeten bellen. Die controleert de AED en vervangt waar nodig onderdelen, zodat hij snel weer klaarstaat. Het telefoonnummer staat op een sticker op elke kast.
  • Op tijd vervangen. De elektroden worden elke twee jaar vervangen, de batterijen elke vijf jaar. Ook als de AED niet is gebruikt.

Heb jij een AED gebruikt?

Bel dan het nummer op de sticker van de AED-kast. Zo wordt de AED gecontroleerd en is hij snel weer klaar voor de volgende keer.

Heb jij of je bedrijf zelf een AED?

Meld hem dan aan bij HartslagNu via hartslagnu.nl. Dan kunnen hulpverleners in de buurt hem vinden als het erop aankomt. Wil je zelf helpen bij een hartstilstand? Via HartslagNu kun je je ook aanmelden als burgerhulpverlener.

Wat moet er beter in jouw dorp?

Hart voor Medemblik luistert naar wat er speelt in de stad en de dorpen. Zie jij iets wat beter of veiliger moet? Meld het bij ons, dan gaan we ermee aan de slag.

Foto van hvmedemblik

hvmedemblik