De gemeenteraad wil de trends in de begroting beter kunnen zien. De begroting is een groot en ingewikkeld stuk. De raad wil zien hoe de gemeente Medemblik zich door de jaren heen ontwikkelt. Hart voor Medemblik steunde de motie hierover als mede-indiener. Hart voor Medemblik-raadslid Tjeu Berlijn tekende de motie mee, samen met andere fracties.
Wat vraagt de motie over trends in de begroting?
De motie vraagt het college om bij de volgende begroting een aparte bijlage te maken. Daarin staan de beleidsindicatoren van de drie jaren ervoor. Ook staat erin welke punten uit de kadernota in de begroting zijn verwerkt.
Zo ziet de raad de trends in de begroting in één oogopslag. En hij kan beter controleren wat er met eerdere afspraken is gedaan. De gemeenteraad nam de motie unaniem aan, met 29 stemmen voor en geen tegen.